Komentarze Komentarze

Spowiedź "od święta"

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 211
2014-08-30 16:09:31
MM jan777 15:49:13 | 2014-08-30
Napisałes, ze "Po pierwsze Pismo nigdzie nie naucza o spowiedzi grzechów przed kapłanem."

Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane. (Jan 20:23

I dalej to podtrzymuję. Słowa na które się powołujesz znaczą to:


(11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) I PRZEBACZ NAM NASZE WINY, JAK I MY PRZEBACZAMY TYM, którzy przeciw NAM zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!” (Mat.6:9-13)

My wszyscy mamy przebaczać TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili.
TYLKO TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili. Tak więc papież, biskup, ksiądz ….
NIE może wybaczyć NIE swoim winowajcom!

W tej modlitwie Pan Jezus NIE mówi, wybaczajcie NIE waszym winowajcom, lecz TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili.
Do przebaczania NASZYM winowajcom, NIE potrzebujemy księdza, biskupa, papieża…, bo MY mamy wybaczać NASZYM winowajcom, bo oni przeciwko NAM zawinili, a nie przeciwko nim.

Dalej Pan Jezus Chrystus mówi:
http://i1.ytimg.com/vi/pJl9FnNQvr4/hqdefault.jpg
MM
Gość
Odpowiedź do: jan777 | 2014-08-31 12:55:41
" Słowa na które się powołujesz znaczą to:"

Wybacz, ale to już jest Twoja interpretacja. Katolicy interpretują to inaczej.
Ilość wiadomości: 211
Odpowiedź do: MM | 2014-08-31 18:41:21
To jest PRAWDA Panie(i) MM. Tak mówi i potwierdza NT.
Jak apostoł Piotr traktował sprawę spowiedzi. Oto on mówi do Szymona czarnoksiężnika: "Przetoż upamiętaj się, w tej złości swojej, i proś Boga, czyliby ci nie mógł być odpuszczony ten zamysł serca twego" (Dz.Ap.8,22).

On nie polecił mu uczynić spowiedzi przed kimś z ludzi. Czyżby apostoł Piotr zapomniał o swoim prawie przebaczania grzechów? Święty Jan zaś pisze: "Dziatki moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli, a jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego, i On jest ubłaganiem za grzechy nasze" (1Jn.2,1-2).

Apostoł nie mówi: "Jeśli kto zgrzeszy, niech się zgłosi do nas, my mamy prawo nadane nam przez Pana do odpuszczania grzechów". Żaden z apostołów czegoś podobnego nie powiedział.
Jeśliby apostołowie wierzyli, że tylko grzechy przez nich przebaczone są naprawdę przebaczone, na pewno stale mówiliby o tym , że uszna spowiedź uczyniona przed nimi lub przed ludźmi postanowionymi przez nich jest konieczna. Ponieważ jednak apostołowie nie mówią o tym jestem przekonany, że oni nie rozumieli słów Pana Jezusa w ten sposób, jak je rozumie KKK.
. Nawet przyjmując , że KKK dobrze interpretuje ( zgodnie )NT , to apostołowie i uczniowie praktycznie nigdy nie użyli tego prawa. To są niezaprzeczalne fakty. Czyż mając prawo do przebaczenia grzechów, apostołowie pozostawiliby wszystkich wiernych z nie przebaczonymi winami ?
Czyżby byli tak niemądrzy i poumierali w grzechach I DO TEGO OBCOWALI Z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM

Przecież tam wtedy nikt nikomu się nie spowiadał nikt z apostołów nie odpuszczał grzechów !!! Czyżby o najważniejszej rzeczy ZAPOMNIELI? Czyżby NIE CHCIELI SKORZYSTAĆ ZE SŁÓW KOMU ODPUSCICIE...I KLUCZY ???

Króluj nam Panie Jezu Chryste
http://i1.ytimg.com/vi/pJl9FnNQvr4/hqdefault.jpg
Arvinger
Gość
2014-08-31 20:54:37
@jan777

List Św. Jakuba Apostoła 5:16 - Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie.

Św. Jakub naucza więc, że mamy wyznawać grzechy konkretnej osobie, a nie tylko Bogu w modlitwie.

Co do Jn 20:23, skąd twierdzenie, że Apostołowie nigdy nie wykorzystali tej jurysdykcji? Dzieje Apostolskie opisują tylko część ich działań ewangelizacyjnych, o działalności wielu Apostołow dowiadujemy się niewiele. Zresztą Piotr majac klucze do nieba i moc zawiązywania i rozwiązywania (Mt 16:18-19) mógł przekazać tę jurysdykcję już za swojego życia innym osobom poza Apostołami. Także przytoczony przeze mnie wers Listu Św. Jakuba wskazuje, że spowiedź nie odbywała się tylko do uszu uczniów Jezusa.

Spowiedź była zresztą praktykowana we wczesnym Kościele, pisał o niej już Tertulian (155 - ok. 225 n.e.) - wyglądała wtedy inaczej niż dziś, była publiczna (zmieniono to z powodu skandalów wybuchających w społecznościach chrześcijańskich przy publicznym wyznawaniu grzechów).

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?