Komentarze Komentarze

Spowiedź "od święta"

Autor Wiadomość
333On
Gość
2013-03-10 00:25:48
@Zachod:) U was, szanowny panie, macie puste kościoły, bo nie ma wiernych, którzy by do tych kościołów chodzili - takie są fakty w Niemczech, we Francji, w Austrii i w innych krajach.

Coraz częściej dochodzi do sprzedaży kościołów, bo z braku wiernych nie ma pieniędzy na ich utrzymanie i robi się w nich knajpy, a bywa że i domy publiczne.

Ja nie twierdzę, że w ogóle nie ma tam katolików lub innych chrześcijan, ale nie ulega wątpliwości, że ich liczba gwałownie zmalała.

...Z tym pustoszeniem kosciołów to nie przesadzaj .Mieszkam w Łodzi i chodzę do dwuch dużych kościołów i często są tłumy ludzi że nawet niektóży sstoją .
Kaśka
Gość
2013-03-20 08:31:23
jak grzech śmiertelny to od razu do spowiedzi? Hmm ale osoby mieszkające z partnerem do ślubu nie moga otrzymać odpuszczenia grzechów? Czy mimo to powinny chodzić do spowiedzi?
Idioma
Gość
2013-03-20 13:42:09
~andre___
"A na zdjęciu spowiedź na murku, no coś podobnego, powinny być kratki konfesjonału a za nimi klęczący chłopiec.. Nie propagujmy fałszywych i niezdrowych zwyczajów z zachodu. Byleby było tylko przyjemnie."

...
Spowiedź Twarzą w Twarz też jest jak najbardziej aktualna. Więc to nie jest propagowanie fałszywych i niezdrowych zwyczajów. Nasze zwyczaje też przechodzą do innych krajów więc co...Oni propagują nasz Kraj..?? Ludzie...
2a2a
Gość
2013-04-03 09:37:11
Ja niechce sie wymadrzac ale to co napisal p.Slawek dla mnie jest normalne i oczywite.!!! Prawda jest ze spowiedz nas oczyszcza i lepiej nam sie zyje...mowie tu o kazdym czlowieku ktory jest wierzacy Katolik, Ja we wczesniejszych doroslych mlodych latach swojego zycia chodzilam do spowiedzi z 3 razy do roku, zylam w grechachaz dostalam wezwanie bo tak to nazwalam sobie od Boga by sie oczyscic i zaczac od nowa taka druga szanse w moim zyciu.... i  dokonalam spowiedzi szczerej z mojego zycia i poczulam sie lzejsza i spokojniejsze a co za tym idzie dostrzegam wieksza pomoc od BOGA!!! Spowiedz jest bardzo wazna !!! dla nas ludzi tu na ziemi katolikow i nie czepiajmy sie czy jest konfesjonal czy nie... bo przez kaplana Pan z nami rozmawia i my z nim !!!!
aga
Gość
2013-10-01 17:01:11
szkoda tylko, że brakuje księży, którzy doceniają ten sakrament a nie tylko odbębniają obowiązek...
gugu
Gość
2013-10-31 14:17:02
jak grzech śmiertelny to od razu do spowiedzi? Hmm ale osoby mieszkające z partnerem do ślubu nie moga otrzymać odpuszczenia grzechów? Czy mimo to powinny chodzić do spowiedzi?

Mogą... Ale nie otrzymają rozgrzeszenia, ponieważ nie spełniają warunków spowiedzi (postanowienia poprawy, nadal trwając w grzechu). Otrzymają je, gdy przestaną razem mieszkać lub tuż przed ślubem. 
ano
Gość
2013-10-31 14:35:30
szkoda tylko, że brakuje księży, którzy doceniają ten sakrament a nie tylko odbębniają obowiązek...

...
Johny
Gość
2013-11-09 23:00:03
Słyszałem już wiele razy, że najlepiej spowiadać się co 2 - 3 tygodnie. Zaiste nie wiem o czym miałbym księdzu opowiadać tak często, bo jak ktoś pracuje na 2 etaty żeby koniec z końcem związać, to i za bardzo nie ma kiedy zgrzeszyć. I zawsze wtedy przypomina mi się znana fraszka Kochanowskiego...
Ika
Gość
2014-05-05 12:09:57
Będę zjadliwa i mocno ironiczna - ciekawe, że nikt z komentujących jeszcze nie zarzucił Ojcu Mirosławowi, że powołuje się na Gomułkę. No no... 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?