Komentarze Komentarze

Co się dzieje w trakcie konsekracji?

Autor Wiadomość
:)
Gość
Odpowiedź do: Gdzie jesteś | 2014-09-07 15:55:14
:)
Kasiulek
Gość
2014-09-07 16:33:39
Jan777 - czyli według Ciebie nie ma czegoś takiego jak przemienienie !!???  Ja jak najbardziej rozumiem że mamy wzrastac w Duchu Świetym , karmić się Jego łaską, ale to co piszesz przeczy czemuś , co naucza Kościół  Katolicki - podczas mszy następuje moment , gdy komunikat staje się Ciałem Chrystusa - i ta część mszy nazywana jest porzemienieniem . To jest jasne i proste.  Z tego co piszesz wynika, iż według Ciebie tak nie jest, a więc twoje teorie kłócą się z katolicyzmem
Kasiulek
Gość
2014-09-07 16:38:34
jan777, poza tym , chciałabym wiedzieć skąd wziąłeś ten cytat o tym ,że ciało na nic się nie przyda ?
Ilość wiadomości: 455
Odpowiedź do: Kasiulek | 2014-09-07 17:01:25
Ewangelia wg św. Jana

6/63
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».
http://i1.ytimg.com/vi/pJl9FnNQvr4/hqdefault.jpg
danka
Gość
2014-09-07 17:09:37
Nigdy nie dużo dowiedzieć się więcej i dokładniej.Ja osobiście ten moment mszy św.zawsze w szczególny sposób przeżywałam i przeżywam.Dodatkowo dowiedziałem się cudownej tajemnicy konsekracji.Mój sposób uczestniczenia w mszy św.wynika z dobrego przygotowania mnie na naukach religii.Za moich czasów nie było religii w szkołach,chociaż jeszcze I i II kl religia była.Następne nauki były w Kościołach lub salce katechetycznej.Księża,którzy mnie uczyli przekazywali tę wiedzę w sposób bardzo przystępny a w zwązku z tym lepiej ta wiedza utrwałała się w naszch młodych głowach.Koniecznie muszę dodać,że autorytet Księdza miał wielkie znaczenie.Teraz tego autorytetu nie ma nikt ani nauczyciel,ani ksiądz w zasadzie brak autorytetów.Przyczyna leży w rodzinie ale nie zawsze.Zanm rodziny dobrze ułożone a dzieci poszły zupełnie inną drogą.To jest rzeczywiostość obecnego modnego świata.
Odpowiedź do: Kasiulek | 2014-09-07 17:39:44
Ale nie przeczy słowom Pana Jezusa Chrystusa, (NT)
Dusza, która chce żyć dalej, gdy umrze jej ciało musi znaleźć się w czyjejś mocy, bo sama nie jest wstanie istnieć( żyć). TĄ MOCĄ, KTÓRA OŻYWIA DUSZĘ JEST DUCH ŚWIĘTY PRAWDA. Dusza ( człowiek) jeśli za życia ziemskiego nie zanurzy się w DUCHU ŚWIĘTYM, to po śmierci swojego ciała nie widzi, nie słyszy i wszystko to co dawało jej fizyczne ciało i nie może już tam się zanurzyć (podłączyć) do Mocy Ducha Świętego. Jeśli chce żyć dalej ( wiecznie) w CIELE PANA JEZUSA CHRYSTUSA którym nie jest JEGO CIAŁO ZIEMSKIE , lecz DUCHOWE (DUCH ŚW. PRAWDA) powinna oddać swoje życie właśnie Panu Jezusowi Chrystusowi.

25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (Jana11)

Króluj nam Panie Jezu Chryste
Odpowiedź do: ad-amm | 2014-09-07 17:56:02
8 Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, 9 wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. 10 Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. 11 Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

Króluj nam Panie Jezu Chryste
misjonarz
Gość
2014-09-07 22:12:21
Jezus Chrystus przyszedł w ciele, każdy duch, który uznaje, że On przyszedł w ciele jest z Boga. Podobnie jest z konsekracją "duch, który uznaje, że Chrystus przychodzi w ciele jest z Boga".

p.s. do tego strasznie upartego "jana", człowieka o jakichś dziwnych poglądach "okołozielonoświątkowych". Jezus nie miał ciała pozornego, on miał i ma w niebie prawdziwe ciało ludzkie, chociaż to ciało jest przebóstwione, uwielbione i chwalebne, to ono jest prawdziwe. Gdy Jezus po swoim zmartwychwstaniu zstępował z nieba na ziemię (bo przecież nie mieszkał albo ukrywał sie już w Jerozolimie lub okolicach), to ukazywał się uczniom w ciele. Tak więc ciało Pana Jezusa jest bardzo ważne i nie umniejsza Jego boskości, to ludzie chcieli umniejszyć Jego człowieczeństwo i Boskość, maltretując i przybijając Jego ciało do krzyża.
malolat
Gość
Odpowiedź do: jan777 | 2014-09-07 22:16:36
Od dziecka jestes porabany ,czy poszles na kurs ?
Magdalena
Gość
Odpowiedź do: jan777 | 2014-09-08 08:39:06
Ojcem Jezusa jest Pan Bóg.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?