Komentarze Komentarze

Być jak siostra Cristina

Autor Wiadomość
sense
Gość
2014-03-28 12:58:53
W szerszym aspekcie  - takie wyjście do świata, prowadzi to do tego, o czym mowa w tym materiale (w doskonałęj serii autorstwa Michael Voris - ChurchMilitant.TV, wcześniej Vortex).
Nawet jeśli ta konkretna siostra zakonna, nie. Albo, jeszcze nie.)

https://www.youtube.com/watch?v=GXFj8Vu-R-c
tomtom
Gość
Odpowiedź do: Aleja 26 | 2014-03-28 13:13:37
Cieszę się że wspominasz o wolnej woli... bo to chyba największy dar jaki człowiek otrzymał.
To czy naukę (Kościoła- Chrystusa) przyjmujemy czy ją odrzucamy zależy wyłącznie od nas- właśnie dzięki wolności którą otrzymaliśmy...
Nie ma tu jednak miejsca na demokrację... albo coś akceptujemy albo stajemy po stronie "braci odłączonych" czyli poza Kościołem Katolickim...
Piszesz: "I nikt z komentujących nie może tego do końca osądzić (chyba że będzie to dotyczyć jego osoby i jego działania)."

Dostrzegasz różnicę pomiędzy słowem "osądzać" i "oceniać"?
Wg mnie nasze prawo do OCENY to podstawa procesu poznawczego który służy do pozyskiwania wiedzy o otoczeniu w sensie rozumowym...
Ocena postępowania własnego czy innych ludzi jest zatem możliwa oczywiście w oparciu o wskazywane przez sumienie moralne ujęcie ocenianych czynów w kontekście dobra i zła- pożytków bądź zbytków ale także jest to zdolność pozwalająca człowiekowi budować własny światopogląd.
Prawo do OCENY uważam za jedno z naszych podstawowych praw które jest zresztą konieczne do właściwego użytkowania ROZUMU (skądinąd też wielkiego daru od Pana Boga) ;-)

Piszesz: "Nie ma to nic wspólnego z modernizmem czy protestantyzmem, ale ze zdrową nauką wiary. Nie ma mowy o chrześcijaństwie bez wolnej decyzji woli."

Ma wspólnego i to bardzo wiele ponieważ WOLNOŚCIĄ (tą przez duże "W") dla Katolika jest podejmowanie wyborów zgodnych ze zdrową doktryną KK a oczywistość protestanckich wpływów wewnątrz KK to jak sądzę temat na oddzielną dyskusję na którą wyrażam serdeczną nadzieję i wolę gdyby istniała z Twojej strony.
420652962.jpeg
Ilość wiadomości: 2442
Odpowiedź do: Aleja 26 | 2014-03-28 13:23:54
Przepraszam, bo po drodze zdaje się, że zaadresowałem Panią per Pan.
420652962.jpeg
Odpowiedź do: sense | 2014-03-28 13:38:21
Terroryzowanie niesprawianiem przykrości to szklany paciorek tombakowej miłości, w prostej linii rozkwitający na tak afirmowanej na Deonie infantylności.
Aleja 26
Gość
Odpowiedź do: tomtom | 2014-03-28 13:49:23
Tak, nie można wierzyć bez udziału wolnej woli. Dlatego wspominałam o tym przy słowie chcę - dla mnie chcę, to nie moje zachcianki, ale moje chcę, które szuka chcę Jezusa. W Kościele.
Dogmaty są nienaruszalne. Natomiast każde nawet wyjaśnienie dogmatu jest już jego interpretacją i nie jest tym samym co dogmat. Tak samo z tradycjami przez małe t - nie mają rangi dogmatu. Jeśli mam inną pobożność niż moja sąsiadka, nie oznacza to, że odstępuję od nauki Kościoła.
Powtarzam: nie wiem, jakie pobudki kierowały s. Cristiną, i czy wzięła pod uwagę czas Wielkiego Postu czy nie, czy poradziła się kogoś w tej sprawie, czy nie (brak danych do osądzenia) i dlatego odsądzanie jej od czczi i wiary (bo inni też nie mają tych danych) uważam za złą postawę (moja ocena). Fajnie zaśpiewała, potem w rozmowie się chyba trochę pogubiła (moja ocena).
A teraz już kończę kończę. Dziękuję za rozmowę!
tomtom
Gość
Odpowiedź do: Aleja 26 | 2014-03-28 14:05:27
Również dziękuję wszystkim za kulturalną rozmowę!
Nasze zaangażowanie i żarliwość w dyskusji oraz podejmowanie tematu mimo że artykuł P. Żyłki zpadł już ze strony głównej a także emocjonalny ton niektórych wypowiedzi świadczy niewątpliwie o tym że rozmawiamy o rzeczach które są dla nas WAŻNE...
Z Panem Bogiem
420652962.jpeg
Odpowiedź do: tomtom | 2014-03-29 02:22:21
Trzeba głośno nazywać prawdę prawdą, mądrość mądrością, a głupotę głupotą, aby dawać świadectwo i oświetlać drogę poszukującym, aby się nie pogubili i nie zadowalali się wyrobami prawdopodobnymi, czy inteligencjopodobnymi.

Aby zwyciężyło zło wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?