Zdrada Piotra

stacja7

W opisie Ewangelii jest pewnego rodzaju dziura w wydarzeniach, którą trzeba sobie jakoś domyślić, żeby zobaczyć cały ciąg wydarzeń, który był związany z aresztowaniem i potem sądem Pana Jezusa.

 

Po tym, jak Go związano jak zbója w ogrodzie oliwnym, jak kryminalistę zaprowadzono na sąd do Annasza i Kajfasza, to tracimy z oczu uczniów Pana Jezusa. Byli w ogrodzie oliwnym, uciekli stamtąd, pewnie się rozproszyli we wszelkie możliwe strony, a potem dwóch z nich znajdujemy nagle na dziedzińcu arcykapłana.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.88

Liczba głosów:

33

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Rozczarowany... 22:35:58 | 2014-03-17
Słabe drogi Ojcze....

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~subiektywny ~Rozczarowany... 22:42:15 | 2014-03-17
wcale nie slabe, bardzo dobre!

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:36:23 | 2014-03-17
Piotr się zaparł, tak jak Jezus przewidział i przepowiedział, ale nie zdradził. On i św. Jan byli jedynymi, którzy poszli za aresztowanym Jezusem, ale on z kolei był jedynym, którego rozpoznali inni, jako ucznia Jezusa.

Św. Piotr całkiem zwyczajnie i po ludzku bał się, gdzie tu zdrada? Zdradził Judasz, a nie św. Piotr.

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Edyta 22:55:44 | 2014-03-16
Ojcze, w tych rekolekcjach porusza Ojciec tematy, które zawsze powodowały mój jakiś taki niepokój, lęk... o zdradzie Piotra, czy pocałunku Judasza wolałam nie słyszeć, nie mówić, bo czułam przemożny wstyd... tak, jakby to pośrednio zdarzało się i mnie... okropne uczucie, przed którym zawsze uciekałam. Ojciec nie odpuszcza i mierzy się z tym. Kolejny raz mam szansę trochę "przekroczyć siebie"... choć, tak jak piszę, jest to dla mnie baaardzo niewygdne i wolałabym się od tego wstydu jakoś wykręcić. Dziękuję za Ojca bezkompromisowość. i podejmowanie "tych niewygodnych" tematów.

Oceń 8 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?